20.6.2017 / Gösterim Sayısı : 1476

TMO’ya Buğday Alımı için Randevulu Sistem ile Başvurabilirsiniz

TMO (Toprak Mahsulleri Ofisi) 2017 dönemi hububat (buğday, arpa, çavdar, tritikale ve yulaf) alımlarını geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi randevulu olarak yapacağını bildirdi.

Randevu İle İlgili Çiftçilerimizin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

  • Randevular internet üzerinden www.tmo.org.tr veya randevu.tmo.gov.tr adreslerinden alınabilmektedir. Aynı zamanda internet sitesi üzerinden Şube Müdürlükleri ile Ajans amirliklerinden de alınabilecektir.
  • Gerçek kişiler için TC kimlik numarası; tüzel kişiler için vergi numarası ile yapacaklardır.
  • Üreticilerimizin İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinden ÇKS bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir.
  • Randevu alarak ürünlerini teslim etmek isteyenlerin randevu tarihinde en geç saat 14:00'e kadar randevu aldıkları işyerinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Ancak randevusu olan ve belirtilen saatten geç gelen ürün sahiplerinin ürünleri de bekletilmeden alınacaktır.
  • Randevular, randevu tarihinden bir gün önce saat 18:00'e kadar internet üzerinden veya işyerlerine müracaat edilerek iptal edilebilecektir. İşyerine yapılan başvurularda ise kimlik fotokopisi ve dilekçe alınacaktır.
  • Üreticiler almış oldukları randevularını iptal etmeden iki kez, tüccar ve şirketler ise bir kez gelmemeleri durumunda sistemden bir daha randevu alamayacak; daha sonraki tarihler için alınmış olan randevuları da iptal edilecektir. Bu husus ikaz olarak randevu sayfasında yer almaktadır.
  • Randevu alınırken üreticilerle iletişim kurmak amacıyla mutlaka güncel telefon numaraları girilecektir.

TMO randevulu alım ile ilgili usul ve esaslar için TIKLAYINIZ.

 

Çiftçilerimize Önemle Duyurulur…


''