13.11.2017 / Gösterim Sayısı : 182

Bilecik’in Üreten Çiftçi Kadınlarından Kocaeli Kartepeye Teknik Gezi

#Bilecik’in Üreten Çiftçi Kadınlarından Kocaeli Kartepeye Teknik Gezi

Kayı Boyu Çiftçi ve Girişimci Kadınlar Derneği ile S.S. GÖLFLANÖZ Kadın Girişimi Kooperatifi kadın çiftçileri Sayın Valimiz Tahir BÜYÜKAKIN' ın destekleriyle Kocaeli Kartepe Belediyesi'nin misafiri oldular.

Düzenlenen teknik geziye İl Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Vekili Nur İŞLER, Ziraat Mühendisi Aylin IŞIK, Sosyolog Gülşah AYTEKİN, BEBKA Uzmanı Banuçiçek GÜNGÖRDÜ ile kadın çiftçilerimiz katıldı.

''Bir Başka Yaşam Mümkün"

Ketenciler Kalkınma ve Dayanışma Derneği'ne yapılan ziyarette Ketenciler Köyü'nün eski muhtarı, ömrünün çoğunu eğitime adamış bir eğitimci kimliği de olan İrfan TEMEL'in önderliğinde kurulan dernekle alakalı karşılıklı bilgi ve deneyimlerini aktardılar. Ekolojik Yaşam Köyü Ketenciler' de yürütülen ''Bir Başka Yaşam Mümkün" adlı proje ile gerçekleştirilen çalışmaları yerinde gördüler.

Maşukiyenin doğal güzelliklerini yerinde görme fırsatı bulan kadın çiftçilerimiz ardından Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin ÜZÜLMEZ'i makamında ziyaret ederek misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkür ettiler ve karşılıklı sohbette bulundular.

 

  Geziyle ilgili İl Müdürümüz YILDIZ şunları söyledi;

 "İlkini geçtiğimiz sene Bursa Saitabat'a yaptığımız teknik gezinin bu sene ikincisini yapmış bulunmaktayız. Böyle istekli, canla başla mücadele eden kadınlarımıza destek vermek bizim görevimiz, kurumumuzla ilgili her konuda yanınızdayız. Bu teknik gezi ile kadınlarımıza örnek teşkil edecek, kadın çiftçilerimiz dernekle ilgili çalışmalara yönelik detaylı bilgi sahibi olacaklardır" dedi.

Kartepe Belediyesi yetkililerinin ağırladığı kadın çiftçilerimiz, Teknik geziden oldukça memnun olduklarını belirtir iken, başta Sayın Valimiz Tahir BÜYÜKAKIN ve İl Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ 'a ve bu gezide emeği geçen herkese teşekkür ettiler.


''