15.11.2017 / Gösterim Sayısı : 193

İl Müdürümüz YILDIZ’ ın Osmaneli Ziyareti

#İl Müdürümüz YILDIZ’ ın Osmaneli Ziyareti

İl Müdürümüz YILDIZ, Bilecik'in tarım potansiyeli yoğun olan Osmaneli İlçesine ziyarette bulundu.

Osmaneli Belediye Başkanı Münir ŞAHİN'e yapılan ziyarette beldenin tarımı, hayvancılığı ve belde için yapılması düşünülen tarımsal projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunulurken, yapılması düşünülen İlçe Hali ve Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulunuldu.

Osmaneli İlçesinin verimli topraklara, tarihi ve turistik özelliğe ve çalışkan bir Belediye Başkanına sahip olduğunu belirten İl Müdürümüz YILDIZ, sözlerine şöyle devam etti;

 

"Osmaneli İlçemizde daha önce %75'i Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından finanse edilen "Yaş Meyve Sebze Paketleme ve Kurutma Tesisi" ve Belediye mezbahası İlçemiz tarımına kazandırılmıştı. Genç Çiftçi Projesi kapsamında 2016 yılı 22 çiftçimiz (660.000TL) ve 2017 yılında ise 30 çiftçimiz (900.000 TL)  tutarında hibeden faydalanmaya hak kazanmış bulunmaktadır. İlçemizde 2006- 2013 yılları arasında 716.210 TL tutarında Ekonomik Yatırım Projelerine hibe desteği sağlanmış olup, 2013 yılından sonra toplam 53 adet projeye 1.590.000 TL tutarında hibe desteği sağlanmıştır."  dedi.

Bakanlığımızın yürütmüş olduğu, halkımızın ucuz et yemesine yönelik projeye istinaden İlçedeki yetki verilen marketlerde satış fiyatlarına ve miktarları da inceleyen İl Müdürümüz YILDIZ ardından Osmaneli Belediyesinin yapmış olduğu İçmeler Şifalı Su bölgesine ziyarette bulunurken;

"Böyle güzel bir tesisin İlçeye kazandırılmasında rol alan Sayın Belediye Başkanıma ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Osmaneli Belediye Başkanı ŞAHİN ise;

 Kendilerini her türlü konuda yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen İl Müdürümüz YILDIZ' a teşekkürlerini belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 


''