24.11.2017 / Gösterim Sayısı : 214

Tarımsal Yenilik ve Bilgi Sistemi Bölge Grup Toplantısı Eskişehir’de Yapıldı

#Tarımsal Yenilik ve Bilgi Sistemi Bölge Grup Toplantısı Eskişehir’de Yapıldı

"Tarımsal Yenilik ve Bilgi Sistemi" çalışmaları kapsamında; Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün Merkez Kampüsü toplantı salonunda 23 Kasım 2017 tarihinde Bölge Grup Toplantısı yapıldı.

Enstitünün sorumluluk alanına giren illerden Bilecik, Afyonkarahisar, Bolu, Kütahya, Uşak ve Eskişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürleri, İl Müdür Yardımcıları, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürleri, Bitkisel Üretim Şube Müdürleri, Eskişehir Toprak Mahsulleri Ofisi Şubesi Müdür Yardımcısı, Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Ticaret Borsası, Ziraat Odaları,  Ziraat Mühendisleri Odası temsilcileri, serbest tarım danışmanları ve ilgili personel katıldı.

 Oldukça geniş katılımın olduğu toplantıya, İl Müdürlüğümüzden İl Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür V. Nur İŞLER, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür V. Güven SÖNMEZ ile Ziraat Teknisyeni Sami ÇELİK katılmışlardır.

 Toplantının açılışında konuşan Enstitü Müdürü Dr. Sabri ÇAKIR, Enstitüde yürütülen çalışmalar ve Enstitü tanıtımı ile ilgi bir sunum gerçekleştirdi.

 Toplantının açılışında konuşan İl Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ, toplantının önemi ile ilgili düşünceleri dile getirirken aynı zamanda oturumun moderatörlüğünü de üstlendi.

 Toplantıda Enstitü Müdürlüğü tarafından 2016-2017 yılında Farklı İl Müdürlükleri ile yürütülen ve Enstitünün Liderliğini yaptığı Eğitim Yayım Projelerinden bazıları ve Tavukçuluk ile ilgili sunumlar, ilgili katılımcılara konu uzmanları tarafından yapıldı.

Toplantının son oturumunda Araştırmacı - Yayım - Çiftçi bağının güçlendirilmesi, tarımsal yeniliklerin yaygınlaştırılması, tüm gelen İl Müdürlüklerinden bölgelerinde yaşanan tarımsal sorunlar ve çözüm önerileri, dilekler ve temennileri dile getirilerek toplantı sona erdi.

 

 


''