29.11.2017 / Gösterim Sayısı : 301

Kadromuzu Güçlendiren Memurlara Oryantasyon Eğitimi Veriliyor

#Aday Memurlara Oryantasyon Eğitimi Veriliyor

Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz bünyesinde İlimiz genelinde yeni göreve başlayan 21 4/B Sözleşmeli Memura oryantasyon eğitimi veriliyor.

İki gün boyunca sürecek olan eğitim programında personelimize devlet memurluğu, anayasa, bakanlık ve taşra teşkilatının görevleri, işleyişi gibi değişik konularda eğitimler verilecek.

Şube Müdürlerinin ve Aday Memurların hazır bulunduğu Programın başlangıcında konuşan ve ilk eğitimi veren İl Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ şunları söyledi;

            "Yeni göreve başlayan 21 arkadaşımız Bilecik merkez ve ilçeleri olmak üzere Bakanlığımız tarafından atamaları yapılarak görevlerine başladılar. Ziraat mühendisleri, Veteriner Hekim, Tekniker ve Teknisyenlerin görevli oldukları bölgelerde üreticilere ve yetiştiricilere her türlü teknik destek sağlayacağınıza, İlimizin tarım sektörüne katkı sağlamak adına fedakârca çalışacağınıza olan inancım tam. Tarımın birçok bileşeninin mevcut olduğu İlimizde sizlerin de büyük bir sorumluluk örneği sergileyerek, Farkındalık oluşturmanızı bekliyorum. Sıradan ve Sürüden İnsana ihtiyacımız yok.

            Eğer arazide göreve çıkmıyor isek kılık-kıyafetimize özen göstermeliyiz. Çok güzel bir söz var; "Dışını halk için, İçini Hak için Süsle." Tecrübe, Bilgi, Vatan Sevgisi ve İş Ahlakı ile donatmalıyız kendimizi.

            Kişinin önce kendisine saygısı olması lazım sonra karşı tarafa bu düsturla hareket etmeliyiz, Makamlara karşı saygılı olmak durumundayız. Adabı Muaşerete ve Devlet kurallarına göre hareket etmeliyiz.

                        "Sevdiğiniz ölçüde sevilirsiniz,

                           Saydığınız ölçüde saygı görürsünüz,

                           Başarınız ölçüsünde takdir edilirsiniz."

                          

" İl Müdürümüz YILDIZ, daha sonra devlet memurluğunun esas ve ilkeleri konusunda bilgi verirken, Ülkemizin nereden nereye geldiğine işaret ederek, bu başarıyı daha da çalışarak ileriye götürmemiz gerektiğini dile getirdi. Bilgi ve Tecrübenin önemine dikkat çeken İl Müdürümüz YILDIZ, bazı yalan ve yanlış yapılan Tarım hakkındaki haberlere de böylelikle en doğru cevabı vermiş oluruz dedi. Bilen insan güçlü insandır. Bilmek için doğru kaynakları okumalı, tecrübesi olan güvenilir insanları dinlemeli ve araştırarak öğrenmeliyiz. Bilgilerimizi de çiftçimizle ve çevremizdeki insanların anlayabileceği şekilde iletişim kurarak aktarmalıyız. İlde ya da ilçelerinizde uygulanabilecek farklı projeler üretmelisiniz. Çiftçimizin üretim maliyetini azaltacak, üretim miktar ve kalitesini artıracak, Pazar bulacak ve evine bir ekmek daha fazla götürmesi için gayret sarf edeceğiz.

Kurumumuz sizlerle daha da güç kazanmış oldu. Tarım ailesine hoş geldiniz hayırlı uğurlu olsun. İlimizin personel açığını gideren Başta Sayın Bakanımıza, Millet Vekilimize, Personel Genel Müdürlüğümüze  ve katkısı olan herkese şükranlarımı sunuyorum "dedi .
 


''