29.12.2017 / Gösterim Sayısı : 205

İl Müdürlüğümüz Ekipleri Tarafından Yılbaşı Öncesi Gıda ve Alkollü İçki Denetimleri Yapıldı.

#İl Müdürlüğümüz Ekipleri Tarafından Yılbaşı Öncesi Gıda ve Alkollü İçki Denetimleri Yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz ekipleri tarafından yılbaşı öncesi gıda ve alkollü içki denetimleri yapıldı.

 Gıda kontrolörleri ile bazı işletmelerinin denetimine kendi bizzat katılan İl Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ denetimler ile ilgili şu bilgileri aktardı;

 "Yıl boyu rutin olarak devam eden gıda denetimlerimize, yılbaşı öncesinde de İl ve İlçe Müdürlüğümüz ekipleri tarafından düzenli olarak devam edilmektedir. Pastacılık ürünleri, ekmek- pide, şekerleme ve şuruplu tatlılar, et ve et ürünleri ve her türlü üretilen temel gıda maddelerine yönelik sağlıklı üretimin gerçekleşmesi, çalışan ve işyeri hijyeni, mevzuata uygun gıdanın satışa sunulması konularında denetimlerimiz yapılmaktadır. Yaklaşan yılbaşı öncesi Bilecik Alkol satışı ve tüketimi yapılan gıda işletmeleri denetimden geçti. Özellikle kaçak ve sahte alkollü içki denetimlerine karşı İl Müdürlüğümüzün Gıda Denetim Ekipleri sıkı denetim yaptılar." dedi.

Bilecik de yaşayan vatandaşlarımızın yeni yılı huzurlu bir ortamda karşılamalarını sağlamak amacıyla gıda denetimlerinin arttırıldığını belirten İl Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ, konuyla ilgili  açıklamasına şöyle devam etti;

 " Gönlüm İnsan sağlığına zarar verecek hiçbir ürünün tüketilmemesinden yana olmakla beraber, yılbaşında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için halkımızın yoğun ilgi göstereceği eğlence mekânları ile alkollü içki satışı ve tüketiminin yapıldığı işyerlerine yönelik olarak ekiplerimizin denetimleri aralıksız sürmektedir. Bugüne kadar yapılan denetimlerde herhangi bir sıkıntı olmadığını, gereken önlemlerin alındığını, halkımızın alkollü içecekleri alırken bu tür ürünleri TAPDK(tütün alkol piyasası denetleme kurulu) yetki belgesi olan gıda işletmelerinden, bandrollü olan içeceklerden ve faturalı olarak almalarını, taklit, tahşiş ve sahte ürünlerden uzak durmalarıdır. Gıda güvenliği konusunda başarının anahtarı olan "En iyi denetçi yediğine, içtiğine dikkat eden, sorgulayan ve hesap sorabilen bilinçli bir tüketicinin kendisidir." Bu bağlamda tüketicilerimizin mümkün olduğunca aldıkları ürünlerin etiket bilgilerine ve muhafaza koşullarına dikkat etmeleri, gıda ile ilgili her türlü şikâyetlerini Bakanlığımızın Alo Gıda 174 Hattı'na bildirmeleri vatandaşlık görevidir."

"2018 yılının başta İslam Alemi olmak üzere, tüm ülkemize  ve vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyor, mazlumların gözyaşlarının akmadığı, kadına şiddetin yaşanmadığı, barış ve huzur içinde bir yıl olmasını diliyorum "  dedi.

 


''