29.11.2017 / Gösterim Sayısı : 265

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

"29 Kasım 2017 Çarşamba, Kutsal Kitabımız Kur'an-ı Kerim'de de belirtildiği üzere âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (SAV)'in dünyaya teşrif edişinin 1446. senesini idrak edeceğiz. 

Rahmet dediğimiz yağmurların, yeryüzündeki canlılara hayat vermesinin yanında kirleri de arındırdığı gibi Efendimiz(SAV) de insanlığın manen hayat bulmasına ve kirlerden, kötülüklerden arınmasına vesile olmuştur ve olmaya da devam edecektir. İnsanların en hayırlısı, en güveniliri, en güzel ahlaklısı olan Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV), o yüzdendir ki İslam'ı seçmeyenler tarafından bile Muhammed-ül Emîn olarak anılmıştır. 

 

Bizler Müslümanlar olarak Cenab-ı Hak'kın  emir buyurduğu yolda gidersek, Hz. Muhammed (SAV)'in sünnetlerine sımsıkı sarılırsak; savaşlar, iç çekişmeler, kavgalar sona erecek; İslam âleminde huzur ve refah hâkim olacaktır. 


            Bu duygularla, Mevlid-i Nebi'nin, bizlerin, Cenab-ı Hakk'ı ve Hz. Muhammed (SAV)'i daha çok hatırlamamıza ve zikretmemize; daha çok dualar etmemize; kötülüklerden uzak durmamıza ve iyiliklere yönelmemize vesile olmasını, tüm İslam alemine de barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyor, başta İslam alemi olmak üzere ülkemizin ve milletimizin, tarım camiasının, tüm çiftçilerimizin, personelimizin ve tüm insanlığın Mevlid Kandilini kutluyorum.

 

                                                                 Hacı Dursun YILDIZ

                                                                         İl Müdürü


''