23.1.2018 / Gösterim Sayısı : 150

TARSİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

#TARSİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

Tarım Sigortalarının tanıtımı, yaygınlaştırılması ve 2018 yılında yapılan değişiklikler kapsamında, 22 Ocak 2018 tarihinde Tarım Sigortaları Havuz işletmesi A.Ş. Bursa Bölge Müdürlüğü tarafından Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı salonunda Tarsim Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

 İl Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ, İl Müdür Yardımcımız Erkal GEDİKLİ ve Tarsim Bursa Bölge Müdürü Oktay ÇAKIROĞLU, Şube Müdürlerimiz ile İl Müdürlüğü personeli ve Ziraat Odası Başkanı Ahmet SEVİNEN 'in  katıldığı toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz YILDIZ, şu açıklamalarda bulundu;

"Doğal afetlere açık olan tarımsal üretimde çiftçilerimize tarım sigortasının önemini yapacağımız çiftçi toplantılarında ve TİD (Tarımsal İşletme Danışmanlığı) ziyaretlerinde anlatmalıyız. Sigortalama zamanı önemli olduğundan personelimiz tarafından gerekli bilgilendirmeler zamanında yapılmalıdır. TARSİM tek merkez olarak çiftçinin doğal afetler karşısında güvencesi konumundadır. Çiftçilerimizin başka bir birimden bu afetler karşısında herhangi bir talepte bulunma durumları artık yok. Ürünlerine sigorta yapmaları kaydıyla TARSİM zararları giderme noktasında tek çıkış noktasıdır. Artık başka bir yerin hasar tespiti veya bu kayıpların giderilmesiyle ilgili çalışmasına gerek kalmadı. Ayrıca bu sene Genç Çiftçi ve Kadın Çiftçilerimize tanınan pozitif ayrımcılığı da yerinde bir karar buluyorum" dedi. 

TARSİM Bursa Bölge Müdürü Oktay ÇAKIROĞLU yaptığı sunum ile Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi'nin işleyişi, 2018 yılı uygulamaları ve değişiklikleri ile İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası ve genel şartları, tarife ve talimatlar, poliçe düzenlerken dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili bilgi vermesinin ardından toplantı sona erdi.

 


''