6.2.2018 / Gösterim Sayısı : 141

Genç Çiftçilere Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

#Genç Çiftçilere Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Genç Çiftçilerin Desteklenmesi projesi kapsamında İlimizde projeleri kabul edilen ve Merkez İlçemizde Büyükbaş Hayvancılık Projesi uygulayan 22 çiftçimiz ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ, Kırsal Kalkınma Ve Örgütlenme Şube Müdürü Abdullah SARAY, Ziraat Mühendisi Aytekin YÖNTER ile Ziraat Mühendisi Erkan ŞAHİN ve Bilecik Merkez İlçemizde Hibe desteği almaya hak kazanarak Büyükbaş Hayvancılık Projesi uygulayan Genç Çiftçilerimiz katıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

"Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projeleri hakkında yayınlanan tebliğ ile 18-40 yaş arasındaki çiftçilere 30 bin TL. hibe desteği için ilimize geçtiğimiz sene toplam 136 proje tahsis edilmiş olup projelere tahsis edilen toplam ödenek miktarı 4.080.000,00 TL'dir. Merkez İlçemizde toplam 30 proje uygulanmış olup, bunların 22'si büyükbaş hayvancılık, 7'si küçükbaş hayvancılık, 1 tanesi ise Örtü altı Yetiştirici projesidir." dedi.

İl Müdürümüz YILDIZ;  genç çiftçilerle bir süre sohbet ederek onlara büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği hakkında pratik bilgiler verirken, şunları söyledi;

"Bakanlığımız ve Müdürlüğümüz olarak çiftçilerimizin daha profesyonel tarım yapmasını her zaman desteklemekte olup, çiftçi eğitimlerine de çok önem veriyoruz. Düzenlediğimiz kurslara mutlaka katılmalısınız. Bu proje ile boşalan köylerin tekrar canlanmasını amaçlıyoruz. Projeden faydalanan tüm genç çiftçilerimizin başarılı olacağına gönülden inanıyor, gelecek yıl daha fazla destek almamıza katkı sağlayacaklarını umuyorum. Bu ve benzeri projelerin başarısını yakından takip etmekteyiz. Art niyetli ve başarısız olanlar yapılan hibeyi geri ödediği gibi 5 yıl boyunca Bakanlığımızın hiçbir desteğinden faydalanamayacak olduğunu da belirtiyor, Projelerin girişimci genç çiftçilerimize, İlimiz tarım ve hayvancılığına İlimiz ekonomisine büyük katkı sağlayacağı ümidiyle projenin hayırlı olmasını dilerim." dedi.

 

 


''