T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz YILDIZ İle Üretici Birlikleri ve Kooperatif Başkanlarından Vali BÜYÜKAKIN'a Ziyaret

Yayın Tarihi : 11.8.2017

İlimizde faaliyet gösteren Üretici Birlikleri,  Kooperatif ve Dernek Başkanları, İl Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ 'ın önderliğinde Sayın Valimiz Tahir BÜYÜKAKIN' a ziyarette bulundular.

 Vali BÜYÜKAKIN, İl Müdürümüz YILDIZ ve beraberindeki heyeti kabulünde,  kendileri ile bir süre sohbet ederek, İlimiz Tarımı, Üretici Birlikleri, Dernek ve Kooperatifçiliği hakkında çeşitli bilgiler aldı. 

 Vali BÜYÜKAKIN, Bilecik'in tarım ve hayvancılık sektöründe önemli bir yerinin bulunduğunu belirterek, ''Tarımın ve hayvancılık sektörünün hızlı gelişmesi, iyileşmesi ve istenilen seviyeye gelmesi için teşkilatın, gelişen ve değişen teknolojiyi ve metotları kullanması yönünde çiftçilerle her zaman birlikte olması gerekir. Çiftçilerimizi teknik açıdan desteklersek arazilerimiz daha verimli kullanılacaktır. Bilecik ekonomisinin temellerinden birisi tarım sektörü. Tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için hazırlanan projelere her zaman destek vereceğiz. Her alanda olduğu gibi tarım sektöründe de bilinçli ve etkin örgütlenmenin önemli olduğunu ve üyelerin girdi maliyetlerini düşürecek ürünlerin pazar bulmasına katkı sağlayacak bir yapıda olmalıdır '' ifadesinde bulunarak, ziyaretlerinden dolayı misafirlerine teşekkür etti

 Başkanlar yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi vererek, bazı taleplerini ileterek Vali BÜYÜKAKIN' a yeni görevinde başarılar dilediler.