T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı Mesajı

Yayın Tarihi : 29.8.2017

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı dolayısı ile yayınlamış olduğu mesajında şunları söyledi;

Birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya bir kez daha kanıtladığımız, birliğimizi perçinleyen, Milletimizin istiklalini müjdeleyen, istikbalini aydınlatan 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yıldönümünü idrak etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Dört bir yanı şehit kanıyla sulanmış Vatanımız bizlere emanettir. Şehadet şerbetini içmiş aziz evlatlarımız asla unutulmayacaktır. Şehit aileleri ve Gazilerimiz asla sahipsiz kalmayacaktır.

Büyük Zafer'in 95. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Zafer Bayramınızı en içten duygularla kutluyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramının akabinde, dini ve milli bayramlarımızda ülkemiz insanının sevinç ve mutluluklarının arttığı, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının pekiştiği bir Kurban Bayramına daha erişmenin hazzını yaşıyoruz

Bayramlar dargınlıkların giderildiği, arkadaş, komşu, dost ve akrabalık bağlarının güçlendiği, fakir, gariban, hasta ve yaşlıların gözetildiği sıla-i rahim yapıldığı, toplumsal hayatın canlandırıldığı İslam'ın hoşgörü ve paylaşma duygularının maksimum düzeyde yaşandığı müstesna günlerdendir.

Bu vesile ile başta İslam Alemi olmak üzere ülkemizin, milletimizin, tarım camiasının, tüm çiftçilerimizin, personelimizin ve tüm insanlığın Kurban Bayramını kutluyor; birlik, beraberlik, kardeşlik, barış ve huzur içinde, Müslüman kanının akmadığı, çocukların yetim ve öksüz kalmadığı güzel bir bayram diliyorum." dedi.