T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık İl Teknik Komite Toplantısı Yapıldı

Yayın Tarihi : 18.10.2017

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik Hükümleri gereğince olağan İl Teknik Komite Toplantısı düzenlendi. 

İl Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda yapılan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ başkanlığında gerçekleşen toplantıya Şube Müdürleri, Komite üyesi Birlik ve Oda Başkanları ve konuyla ilgili teknik personeller katıldı.

İl Müdürümüz Hacı Dursun YILDIZ toplantıda şu açıklamalarda bulundu;

 "Tarımsal yayım ve danışmanlık sayesinde arkadaşlarımız hem istihdam olmuş hem de çiftçimize fayda sağlamış oluyorlar, keşke daha fazla danışman istihdam edilebilse ve ilçelerdeki etkinlikleri artırabilsek" dedi.

Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nur İŞLER, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri mevzuatı ve ilimizde yürütülen danışmanlık faaliyetleriyle ilgili sunumu gerçekleştirdi. Danışmanlık hizmeti alan işletmelerin denetimleri yapıldığını ve herhangi sorun yaşanmadığını belirtti.

Komite üyelerinin Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin yürütülmesi ile ilgili görüş ve önerileri ile toplantı sona erdi.