T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Gıda ve Yem Şube Müdürlüğünce Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Yayın Tarihi : 2.2.2018

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda, 2017 yılı Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü Faaliyetleri ile ilgili çalışmaların değerlendirilmesi, 2018 yılı faaliyetlerinin planlanması ve karşılaşılan sorunlarla ilgili bilgi alışverişi yapılması amacıyla toplantı düzenlenmiştir.

 Toplantıya İl Müdürümüz Sayın Hacı Dursun YILDIZ, İl Müdür Yardımcısı Erkal GEDİKLİ, Gıda ve Yem Şube Müdür Vekili Eyüp GÜLTEKİN ile şube personeli ve Bozüyük, Pazaryeri, Osmaneli, Söğüt İlçe Müdürleri ve gıda ve yem hizmetlerini yürüten personel katılmıştır.

 İl Müdürümüz YILDIZ toplantıda yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi;

 " Gıda denetimleri açısından 2017 yılını başarılı bir yıl olarak geçirmiş bulunmaktayız, en azından bütün işletmelerin bir kez denetlendiği, bu çerçeveden baktığımızda güvenilir gıdaya erişimde sıkıntı olmadığını belirtmek isterim. İlimizde toplam 1992 işletmemiz olup, 2017 yılı içeresinde 2515 denetim gerçekleştirmiş bulunmaktayız, bu denetimler sonucunda 55 işletmemize cezai işlem uygulanmıştır.

 Ayrıca işletme denetimi esnasında hijyen ve gıda güvenliğini riske atan durumlarda sıfır toleransla yaklaşılması gerekmektedir. Yapılan denetimlerde idari yaptırımların yanı sıra işletme çalışanlarına gerekli eğitim ve bilgilendirilmelerin yapılmasını da dikkat etmenizi sizlerden istiyorum. 2018 yılının güvenilir gıdaya erişim açısından başarılı bir yıl olması temennisinde bulunuyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum"  dedi.

Toplantı, katılan tüm gıda denetimi personelinin yaşadığı sıkıntılar ve çalışmaların geneli ile alakalı bilgi alışverişi yapılmasının ardından sona erdi.